Pozycjonowanie e-sklepu – bądź wyżej niż inni!

Dlaczego warto prowadzić sklep w Internecie? Handel w sieci w ostatnim czasie to prawdziwie nowoczesny biznes, który doskonale się rozwija.

Jak wypromować swoją markę?

 

Przede wszystkim wynika to z wygody jaka się z nim wiąże. Nikt nie lubi stać w długich kolejkach i płacić dużo za poszczególne produkty. Dlatego kupując w tradycyjnych sklepach często tracimy dużo nerwów a poza tym płacimy więcej. Poza tym raczej nie można już tam oczekiwać profesjonalnych sprzedawców, którzy będą w stanie nam dobrze poradzić. I między innymi właśnie te kwestie przekonują nas do kupowania w sieci. Obecnie szacuje się, że nawet 60% właścicieli tradycyjnych sklepów traci przez rozwijający się handel w intrenecie. Dodatkowo szacuje się, że nawet 25% wszystkich zakupów za 10 lat będzie już miało miejsce w sieci. Oczywiście popularność handlu w sieci sprawia, że rośnie coraz większa konkurencja. Trzeba więc szukać sposobów na to, by nasz sklep internetowy odwiedzało więcej klientów. najważniejsze tutaj wydaje się być szukanie takich sposobów, dzięki którym nasza witryna będzie się pojawiać wysoko w wynikach wyszukiwania.

Fusion System

Jak promować sklep internetowy? Jest to kluczowe pytanie, które bardzo często zadawane jest przez właścicieli. Zanim będziemy promować nasz sklep internetowy należy wcześniej sprawdzić czy nasza witryna, na której znajduje się sklep jest przyjazna dla użytkowników. Trzeba pamiętać, że zakupy powinno móc się dokonywać bez rejestracji, dodatkowo produkty powinny być odpowiednio pogrupowane i powinna funkcjonować wygodna dla klientów wyszukiwarka. Jeśli chce się ocenić czy sklep jest przyjazny dla klientów należy wcielić się w rolę klienta i sprawdzić jak w takim miejscu dokonuje się zakupów. Poza tym trzeba również myśleć o promowaniu swojego sklepu w wyszukiwarkach. W ten sposób można bardzo szybko starać się o zdobycie wielu klientów. Na pewno trzeba tutaj wprowadzić działania SEO, które warto sobie poprzedzić skutecznym audytem. Takie działania będą w stanie określić co trzeba zrobić, by pozycjonowanie naszej strony okazało się skuteczniejsze. Czy warto samemu pozycjonować? Są tego plusy i minusy. Na pewno będzie to długotrwały i pracochłonny proces, na który może nam brakować czasu. Poza tym oczywiście trzeba mieć odpowiednią wiedzę, która musi być aktualizowana, ponieważ algorytmy wyszukiwarek ciągle się zmieniają i przez to niestety jeśli nie jest się na bieżąco będzie trudno wypozycjonować swoją stronę. Dlatego pozycjonowanie to tania i skuteczna forma reklamy pod warunkiem, że potrafimy dobrze to zrobić.

31 sierpnia 2015

Anna Michalska

Branża SEO marketing.